Wolności 57,
58-260 Bielawa

+48 74 645 64 01
biuro@barl.bielawa.pl

Dolnośląski Inkubator Art-Przedsiębiorczości

      Dolnośląski Inkubator Art-Przedsiębiorczości mieści się w Bielawie w byłym zabytkowym biurowcu Bielawskich Zakładów Przemysłu Bawełnianego „Bielbaw” S.A. Adaptacja budynku na potrzeby Art-Inkubatora miała na celu zniwelowanie negatywnych skutków upadku przemysłu włókienniczego w  Bielawie i stworzenie korzystnych  warunków dla powstawania i rozwoju w Gminie Bielawa, mikro i małej przedsiębiorczości.

      W wyniku przeprowadzonej modernizacji, przy ul. Piastowskiej 19c,  powstało 20 lokali biurowych z przeznaczeniem na działalność w sektorze kreatywnym. Oprócz lokali biurowych w Inkubatorze powstały również: 3 sale taneczne z zapleczem szatniowym, studio nagrań ART-REC, pracownia ceramiki, biuro inkubatora, filmowy klub dyskusyjny, klub poetycki, Art-Galeria, studio obróbki dźwięku, studio obróbki obrazu, studio animacji komputerowej, sala szkoleniowa i sala konferencyjna. Ponadto na parterze budynku znajduje się kawiarnia, a w części biurowca wydzielonej z projektu ulokowano Miejską Bibliotekę Publiczną.

     W roku 2015 oddano do użytku budynek przy ul. Piastowskiej 19a, czyli Dolnośląski Inkubator Art-Przedsiębiorczości etap II, w którym mieści się między innymi sala widowiskowa. Obiekty są w pełni przystosowane do przyjęcia osób niepełnosprawnych.

 

Wszelkie dodatkowe informacje dostępne są w biurze Art- Inkubatora:

Robert Letniowski

Piastowska 19C

58-260 Bielawa

tel. 74-645-64-21

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

http://artinkubator.bielawa.pl/